Зацікавили наші заняття? Залиште свій номер телефону, і ми Вам зателефонуємо!

Поради батькам майбутніх першокласників

25квітня

Поради батькам майбутніх першокласників

Ось наші дітки вже і пройшли підготовку у маленькій школі "Світлинка", добре за літо відпочили й нині, разом із мамами і татами, готуються до вступу на нову, вищу сходинку у своєму житті - стати першокласниками!

Тож ми підготували поради про те, як краще провести цей перехід у нове, доросліше життя, свого чада та не викликати негативних емоцій у дитини у зв'язку із новим графіком і навантаженням на неї. 

Порада перша: грайте в школу. Діти дуже полюбляють різноманітні ігри, тому краще виділити трішки свого часу та проексперементувати із своїм сином чи донькою, відтворити ситуацію у рольовій грі "ми збираємось до школи - що ми покладем у новий наш рюкзак", або "мама-вчитель, дитина - учень. Завдання на уроці - заспівати пісеньку чи розказати вірша тощо". Не забувайте похвалити дитину! Варіантів безліч для тематики такої гри, у дитини виникатимуть позитивні враження і асоціації зі школою, вона не буде її лякати, оскільки багато стандартних ситуацій зі шкільного життя ви програєте з дитиною удома.
Порада друга: розкажіть дитині історії зі своїх власних шкільних років. Нехай дитина упевниться, що у школі цікаво, що спочатку їй зустрінеться велика кількість незнайомих людей, проте згодом вона з багатьма із ними потоваришує. Нехай у неї не виникатиме страху перед такою великою кількістю нових незнайомців.
Порада третя: подружіть своїх діток із годинником! Адже необхідний для школи навик - це орієнтація у часі. Ви можете повісити у дитячій кімнаті великий годинник і під час читання, гри чи часу йти на обід, звертайте її увагу на те, о котрій годині почалась певна дія та о котрій вона закінчилася. Бажано, щоб дитина орієнтувалась, що таке чверть години, пів години, через годину. Більшість діток краще орієнтуються по електронних годинниках. 
Порада четверта: починайте жити по новому розпорядку дня! За місяць до початку шкільних занять краще плавно змінити режим дня своєї дитини ближче до шкільного. Намагайтесь, щоб дитина лягала спати не пізніше дев'ятої години вечора, а прокидалась о сьомій чи восьмій годині ранку. Пояснюйте у вигляді гри чи наочно, що потрібно робити перед сном: підготувати одяг, зібрати портфель, перевірити чи чиста шкільна форма тощо. Також програйте з дитиною збори до школи: спочатку чистимо зубки, вмиваємо личко, потім зарядка і сніданок, одягаємо шкільну форму та вирушаємо на уроки. Такі заняття з дитиною, проведені граючи, зорієнтують маля як будуватиметься його день.
Порада п'ята: купуйте шкільне приладдя разом із дитиною. Нехай вона сама обиратиме собі олівці, пенали, ручки й зошити. Не ховайте покупки від дитини у шафу - сядьте з нею та роздивіться їх. Нехай дитина спробує зібрати свій портфель сама, трішки поносить його у квартирі, спитайте її, де у неї лежить олівець певного кольору або зошит. Нехай ваша дитина вчиться орієнтуватись, що і де у неї знаходиться у рюкзаку.
Порада шоста: не перевантажуйте дитину інформацією. Не тисніть на неї математичними прикладами чи обов'язковою граматикою щодня. Не відбийте таким тиском бажання вчитися. Якщо дитина має ці навики і навіть за літо дещо призабула, вона поступово все відновить у пам'яті. Найголовніше - не залякуйте дитину, а краще перечитуйте з нею ті самі книжки і просіть її переказати їхній зміст, задавайте питання по темі прочитаного. В школі їй буде простіше висловити свою думку у відповідь на питання вчителя.
Порада сьома: не робіть акцент на оцінках. Нова українська школа, яка запроваджується з цього року по усіх містах нашої країни, не передбачає жодних оцінок у першому класі. Акцентуйте увагу на тому, що дитина дізнається багато нових цікавих фактів, стане розумною, матиме новий цікавий досвід. Про оцінки не згадуйте взагалі. 
Порада восьма, остання: пояснюйте про особливості нового режиму шкільних занять. Дитина буде знаходитись за партою протягом уроку. Не можа бігати по класі. Потрібно слухатись того, про що говорить вчитель. Програйте цю ситуацію командною грою. Обговорюйте з дитиною, що може бути і програш, що на заняттях, можливо, щось у неї вдасться не настільки добре, як у колеги по парті. Нехай вона не засмучується у таких випадках. Акцентуйте на тому, що у неї виходить краще, а не гірше. 

Любіть дитину, проводьте з нею більше часу, спілкуйтесь на теми, які їй цікаві, а не вам. Бажаємо вступити на новий щабель у вашому житті, а також у житті вашого сина чи доньки, переповненими піднесеними почуттями і з цікавістю перед новими відкриттями у дорослій школі.

Зацікавились? Сконтактуйте!