Зацікавили наші заняття? Залиште свій номер телефону, і ми Вам зателефонуємо!

Коли дитина має почати говорити?

05серпня

Коли дитина має почати говорити?

 Коли дитина має почати говорити?

 Звісно, немає таких мам, які б не дивились на інших дітей з гурту та мимоволі не порівнювали з ними своє чадо. І хоча кожна маленька дитина від народження є цілісною особистістю із притаманними їй індивідуальними рисами характеру, темпераменту, все ж на деякі аспекти ми першочергово таки звертаємо свою батьківську увагу. Зокрема, на дитяче мовлення. Мабуть, багатьом знайома ситуація, коли на дитячому майданчику хтось із дітей у рік багато слів вимовляє, а ваше мале сонечко у свої півтора мовчить... То ж які норми розвитку мови для малюків? 

 Ні для кого не секрет, що перші звуки "аг", "ага", "агу" можна почути від свого дитя вже на другому місяці після його народження. Нечітке та нерозбірливе лепетання з'являється у шість - вісім місяців. Щоправда, тут важко щось чітке розібрати, але малятко швидко вчиться. Тому із цього віку варто приділяти більше уваги заняттям із дитиною - розмовляйте з нею, співайте пісеньки, давайте багато різних іграшок у ручки. Всі мами добре знають, що мовленнєві центри у дитини у своєму розвитку багато в чому залежні від дрібної моторики рук. Дуже добре коли дитина постійно щось своїми пальчиками перебирає, намагається скласти докупи якусь іграшку, щось намацує нове та цікаве, пробує на дотик матеріали з різною текстурою. Все це сприяє подальшому розвитку її мови.

 Існує дуже багато різних думок з приводу того, коли має бути початок зв'язного мовлення у дітей. Та більшість фахівців - лікарів та логопедів зокрема, сходяться у думках, що єдиної чітко визначеної межі немає. Для когось норма - почати говорити в рік, дехто розговорюється в два чи три роки. Тому не поспішайте хвилюватись якщо маляті два чи два із половиною рочки, а дитя ще не розговорилось. Досить часто такі дітки починають розмовляти у три роки вже реченнями, можуть відразу вимовляти чітко літеру "р". Загалом загальноприйнята норма в педіатрії два - три із половиною роки. Якщо що ви упевнені, що маля здорове та не має проблем із слухом, а також у вас не було фактів кисневого голодування (гіпоксії) при народженні, то варто зачекати і не бігти до лікаря. А все ж більше часу займайтись вправами із розвитку дрібної моторики - і це не тільки ліплення чи малювання. На щастя, сьогодні таких вправ та занять неймовірно велике різноманіття. А от у чотирирічному віці консультація фахівця буде доречна.

 Щодо основних причин, які можуть уповільнити процес розвитку мови у дітей, виділяють наступні:

- поганий розвиток дрібної моторики (описано вище);

- проблеми зі слухом - обов'язково знадобиться консультація лікаря;

- стреси: напружена ситуація у сім'ї, сварки між батьками тощо;

- дитині приділяється недостатня увага з боку батьків, така ситуація може виникнути, коли обоє батьків працюють, а дитиною займається няня. В першу чергу кожній дитині потрібна мама, яка постійно з нею розмовлятиме та закладе основу для подальшого словникового запасу.

 Також можна орієнтуватись на логопедичні норми кількості слів, які вимовляє дитина у відповідному віці:

1. В рік дитина може мати словниковий запас від 2-3 до 20-30 слів. 

2. В рік і три місяці мінімальна кількість слів - 6. Дитина вже починає орієнтуватися у простих проханнях зі сторони батьків.

3. В рік і шість місяців дитя вже знає мінімум 7 слів та може вам вказати, наприклад, на свою ручку чи ніжку, якщо попросите.

4. В два роки може знати 50 слів! Починати розмовляти словосполученнями та реченнями.

5. У два із половиною роки починає використовувати займенники: я, ти, мені. Розуміє відмінність слів "великий та малий".

6. В три роки починає вимовляти довгі речення з правильною розстановкою відмінків. 

 Найголовніше для батьків - запастись терпінням та м'яко коректувати речення якщо малюк невірно його будує. Кожне маленьке дитя - індивідуальність, цілий всесвіт, який треба щодня відкривати та пізнавати. Успіхів вам і будьте здорові!

Зацікавились? Сконтактуйте!